Darmowa dostawa przy zakupie legowiska dla psa!

Recykling w Hectolove

Poznajcie kolekcję tkanin, która zachwyca kolorami i jednocześnie pomaga naszej Planecie. Kolekcja Ross to kolekcja tkanin stworzona z myślą o środowisku i jego ochronie. Troska o naszą planetę została wyrażona w tkaninach pochodzących z recyklingu, których zrównoważona produkcja pozwala ograniczyć zużycie wody i energii elektrycznej oraz zmniejszyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Jak powstaje tkanina Ross z recyklingu?

Tkanina Ross jest bardzo przyjemna w dotyku, o ciekawej strukturze z widoczną przędzą. Zachowuje standardy jakości najwyższych klas tkanin tapicerskich dostępnych na rynku. Zatrzymuje wodę, jest łatwa w czyszczeniu, odporna na brud, można ją prać w pralce. Pomimo swojego recyklingowego pochodzenia, zaawansowany proces produkcji wyciąga z butelek PET nić, która prześciga w jakości wykonania kilka klas tkanin. 

Tkaniny kolekcji Ross są bezpieczne dla ludzi i środowiska. Potwierdza to certyfikat Oeko-Tex Standard 100, który gwarantuje, że kolekcja jest wolna od alergenów i substancji szkodliwych. 

Ross otrzymała certyfikat Global Recycled Standard, który określa wymagania dotyczące certyfikacji włókien pochodzących z recyklingu. Celem programu jest zwiększenie wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu przy jednoczesnej dbałości o środowisko, warunki socjalne, czy też kontrolę użytych środków chemicznych bezpiecznych dla człowieka i środowiska. 

Produkty z recyklingu znajdziecie u nas w sklepie, pod hasłem kolekcji Ross i kolekcji Tierra. W karcie każdego produktu oznaczonego hasłem Ross znajdziecie informacje dotyczące recyklingu, w tym ilości butelek PET użytych do uszycia konkretnego rozmiaru legowiska. 

Zobacz produkty z recyklingu w sklepie Hectolove


Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl