Darmowa dostawa przy zakupie legowiska dla psa

Koszty na czynniki pierwsze - czyli dlaczego nie jest tak tanio
4.jpg

Wielu naszych Klientów pojawia się w naszym sklepie z pytaniem o cenę naszych legowisk. Jednak nie jest to pytanie natury - "ile to kosztuje" a "dlaczego tyle to kosztuje". No właśnie, to jedno z najczęstszych pytań jakie zadajecie, dlatego dzisiaj postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze koszt naszych legowisk i pokazać wszystko "od kuchni" :)

Śledząc Internet można spotkać legowiska dla psów w cenach zaczynających się już od 50-60 zł. Są to z reguły produkty pochodzące z Chin, produkowane na masową skalę i po niskich kosztach. Popularne wśród miłośników zwierząt są posłania wykonane z kodury - tkaniny która jest łatwa w czyszczeniu i nie przyjmuje wody. To bardzo rozsądne rozwiązanie dla człowieka. Tym bardziej zastanawia fakt, "dlaczego u nas jest tak drogo". 

Jak już wyżej wspomniałem, kodura to wygodne rozwiązanie, jednak wyłącznie dla człowieka. Nie ma nic wspólnego z wygodą i przyjemnością dla psa. Projektując nasze legowiska uznaliśmy, że połączenie wygody użytkowania przez właściciela z wysokim komfortem snu dla jego czworonoga będzie naszym priorytetem. Głównym kosztem naszego legowiska jest właśnie tkanina. To nasz flagowy element, który łączy w sobie właściwości kodury, jednak ma jedną kluczową zaletę którą kochają psy - przypomina welur i jest szalenie przyjemna w dotyku. Dodatkowo nie jest to produkt zagraniczny - nasze tkaniny to w 100-procentach produkcja Polska. Tkanina to typowa obiciówka - stosowana do produkcji mebli które służą nam latami. Niestety, to co miłe w doznaniach dla psa i łatwe w czyszczeniu, ma swoją cenę, z którą przychodzi nam się mierzyć przy okazji większości pytań od zainteresowanych Klientów. Cena metra bieżącego takiej tkaniny w hurcie to 30 zł, w stosunku do 8 zł kodury to prawie 3 razy więcej niż przy produkcji masowej legowisk. Do uszycia legowiska potrzebne jest od 3 do 6 metrów bieżących takiej tkaniny - w zależności od rozmiaru posłania. Rachunek jest prosty.

Jak pokazuje wykres, ponad połowa kosztu legowiska to koszt zakupu tkaniny oraz dodatków krawieckich, m.in. takich jak suwak, nici czy kedra. To, co zasługuje na uwagę to fakt, że również wszystkie dodatki to w całości Made in Poland. Nie zlecamy również samej produkcji, czyli szycia, za granicę kraju. Całość produkujemy lokalnie w Poznaniu. Jesteśmy szalenie dumni, bo w momencie opanowania szeroko pojętego rynku tekstylnego przez kraje poza Polską, udało nam się znaleźć i zachować na rodzimym rynku wszystko co pozwala stworzyć od zera nasze legowiska. 

Drugi koszt, który opisywaliśmy już wcześniej, to wypełnienie. Stworzone z pianki memorycznej, dającej psu odpoczynek dla stawów, pełną regenerację i wejście w fazę snu REM. Możecie mi wierzyć lub nie - gdy pies raz spróbuje memory - inne legowisko nie będzie już takie samo :)

No i tu wracamy do pytania klucz - czyli dlaczego nie jest u nas tak tanio. Tworząc markę Hectolove tworzyliśmy produkt dla psa - koszty nie były dla nas priorytetem. Dzięki temu wiemy, że dajemy Waszym czworonogom produkt długoletni. To również istotne, bo psy są rutyniarzami i przyzwyczajają się również do legowiska. Istotne jest, aby dać mu takie które będzie z nim na lata. To komfort psychiczny, który dostaje Twój pies w prezencie od Ciebie.

No i przede wszystkim - wiemy jak istotne są wrażenia dotykowe - dlatego pies może wtulić się w szalenie przyjemny welur tapicerski. Istotną rolę odgrywa samo wypełnienie - dlatego pies śpi u nas wyłącznie na piance memorycznej. 

Legowisko to produkt tylko i wyłącznie dla naszego czworonoga - powinniśmy kierować się jego komfortem i to staramy się przekazywać za każdym razem. No ale żeby nie być tak brutalnym - od Ciebie właścicielu zależy kwestia wyboru koloru :) 

Być może teraz powiesz "ok, to tylko drobne różnice i nie warto przepłacać". Owszem, to kilka subtelnych różnic między tanim a drogim legowiskiem dla Ciebie, jednak dla Twojego psa ogromnych.

Jeżeli jesteś tutaj, zajrzyj koniecznie do naszej sekcji Legowiska, gdzie zobaczysz dostępne opcje legowisk ortopedycznych i dopasujesz kolor i kształt do swojego wnętrza. 


 


Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl